Poliwęglan komorowy, nazywany też kanalikowym lub potocznie dziurkowanym, to tworzywo sztuczne wyprodukowane z żywicy poliwęglanowej, metodą współ wytłaczania. Jego struktura wyglądem przypomina karton. Zbudowany z kanalików wypełnionych powietrzem. Łączy w sobie wszystkie najważniejsze cechy materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Jest lekki i giętki, ale zarazem mocny, sztywny i wytrzymały. Trudno do zniszczyć. W przeciwieństwie do szkła o wiele lepiej znosi uderzenia (jego udarność jest nawet 200-300 razy większa) i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Poliwęglan komorowy wyróżnia wysoka przepuszczalność światła, dlatego tak chętnie używa się go do wykonywania przeszkleń i doświetlających pokryć dachowych. Nie blaknie, nie żółknie, nie pęka i nie odbarwia się. Doskonale izoluje ciepło. Trudnopalny, łatwy w formowaniu, montażu i obróbce. Bez przeszkód można go wyginać, rolować, przycinać do dowolnej długości, wiercić w nim otwory itp. Jego sprawną instalację umożliwiają różnego rodzaju profile, taśmy, uszczelki, które także znajdziecie Państwo w naszej propozycji ofertowej.

Poliwęglan dziurkowany sprzedajemy w wersji transparentnej, mlecznej i dymnej, w różnych rozmiarach i grubościach, które przekładają się na jego wytrzymałość i sztywność (im grubszy materiał, tym bardziej odporny na przeciążenia). To produkt atestowany i stworzony zgodnie z obowiązującymi standardami. Nasze towary idealnie nadają się do wykonania wspomnianych pokryć dachowych i przeszkleń, jednak to nie wszystko. Sprawdzą się jako materiał do wznoszenia ścianek działowych, budowy szklarni, zadaszeń, wypełniania balkonowych balustrad, tworzenia naświetleń połaciowych itp. To materiał doceniany za swe nadzwyczajne właściwości i stosunkowo niską cenę idącą w parze z wysoką jakością.

Podstawowe zasady o których należy pamiętać podczas montażu:

- płyty montujemy stroną z filtrem UV do góry.
- taśmą paroizolacyjną (pełną) zamykamy        komory w szczycie dachu, na to zakładamy      profil U szerszą częścią do góry.
- taśmą paroprzepuszczalną zamykamy komory w dole dachu, na to zakładamy profil aluminiowy z okapnikiem F. Należy pamiętać o uszczelnieniu krawędzi profilu i płyty od góry.
- w miejscu łączenia należy pozostawić pomiędzy płytami luz dylatacyjny około 15mm.
- mocując płytę do konstrukcji należy pamiętać, że otwory montażowe muszą być większe niż średnica wkrętu o około 3 do 4 mm.