ABS to kolejne z tworzyw sztucznych o wielu zastosowaniach. Powstaje na skutek polimeryzacji emulsyjnej mieszanki odpowiednio dobranych związków. Posiada szereg właściwości, za sprawą których zyskuje coraz większą popularność. Przede wszystkim jest odporny na działanie mnóstwa czynników zewnętrznych. Nie pęka, nie blaknie i nie ulega zbyt łatwo zarysowaniom, a jego cena jest stosunkowo niska. Dlatego cały czas szuka się dla niego nowych zastosowań.   

           
Dlaczego płyty ABS to dobry wybór?

  • elastyczność, niska waga, twardość, sztywność i duża udarność materiału w niskich temperaturach to zalety niezwykle cenione w branży budowlanej, produkcyjnej, przemysłowej i motoryzacyjnej
  • dostępność w różnych grubościach, co gwarantuje mnóstwo możliwości i poszerza zakres zastosowań
  • niska podatność na uszkodzenia spowodowane środkami chemicznymi, uderzeniami, wysoką lub niską temperaturą, wilgocią, czynnikami mechanicznymi itp.
  • Bezproblemowa obróbka mechaniczna przy użyciu popularnych narzędzi do drewna czy metalu, pozwalająca nadać produktowi niemal dowolny kształt
  • Produkcja z odpadów (recykling), co pozytywnie wpływa na stan środowiska.


Płyty ABS wykorzystywane są w wielu branżach m.in. w transporcie, budownictwie, meblarstwie, przemyśle maszynowym, opakowaniowym, elektronicznym, sanitarnym i medycznym. To właśnie z nich robi się elementy wyposażenia pojazdów, obudowy i osłony urządzeń, pojemniki, zabawki, komponenty mebli biurowych, szuflady, krzesła, obudowy telewizorów czy kas fiskalnych.

Jeżeli działacie Państwo w którejś z powyższych branż, to serdecznie zapraszamy do zakupów. U nas znajdziecie wszystko, co niezbędne. Możecie też liczyć na fachową pomoc. Doradzimy w kwestii parametrów i zaproponujemy najlepsze produkty. Posiadamy płyty ABS w kolorze czarnym, w jednej z czterech grubości. Oprócz nich oferujemy płyty polipropylenowe komorowe oraz produkty z polietylenu. Gwarantujemy ich wysoką jakość, dokładność wykonania i estetyczny wygląd. To towary atestowane, spełniające wszelkie wymagane normy!